Betopan Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Betopan Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

cesitliboyalidesenlilevha

Yapıların kaplanmasında kullanılan ürünlerden birisi de betopandır ve betopan fiyatları piyasada farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Yapılarda enerji tasarrufu sağlamak ve konforu artırmak amacıyla dış cephe kaplaması her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Dış cephe kaplamada istenen amaca yönelik birçok ürün piyasada mevcuttur. Bu zenginlik teknolojik gelişmelerin de eşliğinde her geçen gün gelişerek değişmektedir. Aynı zamanda kendi içinde de sürekli çeşit ve içerik zenginliği kazanan ürünler mevcuttur. İşte betopan da bu ürünlerden birisidir.

Betopan Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Betopan, ağaç ve çimentonun başka kimyasallar da kullanılarak karışımı sonucu elde edilen bir kaplama malzemesidir. Dış cephe kaplamalarının hem performans amaçlı hem de estetik amaçlı uygulanması betopan levhalara geniş bir uygulama alanı yaratmıştır. Çünkü çimento ve ağacın özelliklerini birlikte barındırmaktadırlar ve farklı desenlerde, renklerde üretilmedirler. Bütün bunlar çeşitli betopan fiyatları oluşturur. Çimento neme ve suya dayanıklıdır. Uzun süre ıslak ortama maruz kalsa da özelliğini kaybetmez ve nemden dolayı küf tutmaz. Yine alev ve yangına karşı dayanıklıdır. Dayanıklılığı sayesinde böcek haşere gibi dış etkenlerden de etkilenmez. Ağaç ise birçok ürüne göre daha etkili bir ısı yalıtım malzemesi özelliği gösterir. Esnek olması sayesinde de darbelere karşı iyi direnç gösterir. Aynı zamanda hafiftir ve şekillendirmesi kolaydır. İşte betopan ağaç ve çimentonun bütün bu özelliklerini birleştiren bir malzemedir.

Farklı Betopan Fiyatları Oluşmasının Sebepleri Nelerdir?

Günümüzde üretilen betopan çeşitleri oldukça fazladır. Özellikle desen ve kalınlık yönünden çok farklı şekillerini görmek mümkündür. Çeşidinin artmasıyla kullanım alanı da genişleyen betapon aynı zamanda değişik renklerde de üretilebilmektedir. Özellikle dış cephe kaplamada renkli betapon kullanımı farklı bir estetik oluşturduğu için oldukça yaygınlaşmıştır. Bütün bunlar farlı betapon fiyatları ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Betopan Fiyatları Ve Yapılarda Kaplama Masrafları başlıklı makalemizde betopan dış cephe, fibercement betopan ve hekimboard betopan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları