Betopan Fiyatları Neye Göre Değişir?

Betopan Fiyatları Neye Göre Değişir?

Betopan; ıslak zeminlerin ve dış cephelerin kaplamasında kullanılan neme dayanıklı malzemelere denir.  Bu malzeme ağaç, çimento ve kimyasal katkı malzemelerinin birleştirilmesiyle oluşturulur. Bu malzemeler birleştirildikten sonra levhanın her iki tarafı doğal minerallerle güçlendirilir. Böylece ortaya desensiz ve dayanıklı bir ürün ortaya çıkar. Betopan 24 saat suda bekletilir ve suyun etkisiyle şişip şişmediğine bakılır. Betopan küflenmez ve haşerelere karşı dayanıklıdır. İçine çimento konulduğu için içerisinde herhangi bir canlıyı barındırmaz. Betopan kalınlığına göre dayanıklılık gösterir. Mesela; 1 cm kalınlığındaki Betopan 10 cm’lik betonun ısı yalıtımını sağlamaktadır. 8,4 cm kalınlığındaki Betopan 39 cm kalınlığındaki yalıtımlı tuğlayla aynı yalıtımı yapmaktadır.

Betopan Fiyatları Neye Göre Değişir?

Betopan Uygulama Fiyatları

Betopan ahşap ve çimentodan oluşmaktadır. Ahşap ise ortamın neminde çabuk etkilenir ve hareket eder. Çimento ise neme daha dayanıklıdır ve hareketi yok denecek kadar azdır. Betopanın hareket miktarı ise ahşaptan az, çimentodan fazladır. Hareketi en az seviyeye indirmek için uygulama sırasında boya ve yapıştırıcılar aracılığıyla sabitlenmeye çalışılır. Ayrıca betopan uygulanırken silikonlu, alkaliye dayanıklı boyalar seçilmelidir. Boya sayesinde hareket azalacak fakat yok olmayacaktır. Bu da döşemenin çukurlaşmasını veya bombeleşmesini önleyecektir.

Betopan Fibercement Levha

Betopan fiyatları piyasada değişiklik arz etmektedir. Bunun değişik sebepleri olmakla birlikte temel sebep kullanılan malzemelerin yoğunluğudur. Bu malzemeler yeterli ölçüde kullanılırsa ve uygulama doğru yapılırsa betopan fiyatları artacaktır. Betopan; uzunluk, kalınlık, ürün kütlesi olarak gruplandırılır. Betopan fiyatları belirlenirken hammedenin içeriği ile birlikte bu gruplandırma da etkilidir. Bu fiyatlar yaklaşık olarak şöyledir: 0,8 mm betopan 17,25 TL, 10 mm 21,31 TL, 12 mm 25,38 TL, 14 mm 29,44, 16 mm 33,50, 18 mm 37,56 olmak üzere fiyatlandırılmaktadır. Kaliteli betopan pahalı gibi görünse de aslında uzun süre dayanması açısından aslında ucuzlara göre daha ekonomiktir.

cesitliboyalidesenlilevha

Bir önceki yazımız olan Betopan​ ​Fiyatları​ ​Nasıl​ ​Değişir? başlıklı makalemizde betopan, betopan çeşitleri ve betopan fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları