Cam Yünü Hakkında Bilgi

Cam Yünü Hakkında Bilgi

Camyünü fiyatları , silis kumunun yüksek sıcaklıklarda eritilmesiyle elyaflı görüntüsüne kavuşur ve lifli şekliyle birbirinden farklı birçok alanda kullanılabilir. Yaklaşık 1500 derece ısıda eritilen silis kum, sarı renkli levha haline geldiğinde cam yününü meydana getirmiş olur. Tamamen inorganik yapıda olan madde, muhtevi özellikleri sayesinde yırtılma, fire verme gibi durumlara sebebiyet vermez; bundan dolayı her türlü ahşap ya da metal yapı içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Cam Yünü, sahip olduğu etkileyici özelliklere karşı son derece hafif olduğundan dolayı rahatlıkla taşınır. Çatıya taşındıktan sonra alana serilen malzeme, ısı karşısında sağladığı yalıtıma ek olarak yangın durumlarında büyük bir koruyucu görev üstlenir. Cam Yünü, her türlü yalıtım çalışmasında yer aldığı gibi yangına karşı yani ısıya karşı dayanıklı olmasıyla da bilinir.

İzocam Camyünü Yalıtım Malzemesi

Jet plane in a sunset sky. Panoramic composition in high resolutCam yününün kullanıldığı yalıtım alanları, rutubetli noktaları da kapsar; zira levhanın sayesinde su tutuma işlevi sergilenir ve rutubetin vuku bulmasının büyük oranda önüne geçilmiş olur. Kullanım amacına uygun olacak şekilde boru, şilte levha gibi farklı cam yünlerine rastlayabilmek mümkün; hatta ürünün temel özelliklerini bu durumla bağdaştırabiliriz. Tamamen inorganik olan ürün, hiçbir şekilde bozulma veya eskime gibi durumlarla bağdaşmaz; dolayısıyla kullanılacağı alana göre farklı şekiller alabilir. Haşere türü canlılar, cam yününü tahrip edemezken; bir kez kullanılan malzeme, çok uzun süre hizmet verir.

Camyünü Fiyatları Koçtaş

Cam yününün kullanım alanlarına organik tarım faaliyetleri, deniz taşıtlarının yapımı ya da otomobil gövdelerinin korunumu gibi farklı noktaları da ekleyebiliriz. Bu noktalar, cam yünü temelli meydana getirilirken; cam yününe hak ettiği değeri verebilmek adına devlet destekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Yakıt masraflarını oldukça düşük noktaya taşımak, inorganik ürün ile sağlığa zararsız faaliyet alanı kazanmak için cam yününü kullanabiliriz.

Akustik panellerde ara ürün olarak kullanılan cam yününü hem ses hem de ısı merkezli hizmetiyle fark ederiz; zira ürünün ısıya karşı dayanıklı olması, sesi iyi bir şekilde yalıtması gibi ayrı özellikler ile tanımlıyoruz. Kısa bir ifadeyle doğanın bir armağanı olan cam yününü birbirinden farklı noktalarda görebilmek ya da ondan yararlanabilmek oldukça kolay.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları