Cam Yünü Kullanım Alanları

Cam Yünü Kullanım Alanları

Evimizde yalıtım malzemelerini kullanmak hem maddi açıdan bizi korurken hem de enerji tasarrufu yapmamıza yardımcı olarak çevreye ve doğaya karşı daha duyarlı olmamıza büyük katkı sağlamış olur. Günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde birçok malzeme yalıtım malzemesi olarak kullanılarak büyük oranda enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

İzocam Camyünü Satış Kanalları

Yalıtım malzemelerinin başında gelen ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan cam yünü sayesinde en uygun fiyatlarla tasarruf yapmak mümkün. Kullanım yerine ve amacına göre farklı boyutlarda ya da yoğunlukta üretilen yalıtım malzemesi, ısı yalıtımı, akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayarak birçok açıdan farklı avantajlar sunmaktadır. Oldukça dayanıklı bir malzeme olan cam yünleri sıcağa ve rutubete maruz kalsalar dahi yapısında ve boyutunda herhangi bir değişime neden olmamaktadır. Zamanla bozulma yapmayan, küf tutmayan, korozyon ve paslanmaya sebep olmayan, çürümeyen bu malzeme ayrıca böcekleri ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmezler.

İzocam Çatı Şiltesi Fiyatları

folyolu-cam-yunu

Cam yünü, eğritilmiş camdan oluşan ısı ve ses izolasyonu malzemesi olarak kullanılan aynı zamanda bükülebilir ve ateşe dayanıklı olan cam liflerinden oluşan bir maddedir. Kullanım alanı geniş olan bu malzeme, dış tuğla sandviç duvarlarda ki kullanım amacı ısı izolasyonudur. İç kısımda ki alçıpan duvarlarda ses izolasyonu sağlarken, çatı döşemlerinde de ısı izolasyonu sağlayarak enerji kaybını yüksek oranda önlemektedir. Prefabrik boruların izolasyonunda ve ayrıca klima santrallerinde de izolasyon gibi işlevsel özelliklere sahiptir.

Cam yünü kolay bulunabilen ve oldukça uygun fiyatlı olması sebebiyle hemen hemen her yerde yalıtım malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların başında betonarme yapıların iç yüzeylerinde, iç bölmelerde ve komşu duvarlarda, asansör boşluklarında, çatılarda ve havalandırma ve klima kanallarında da dış taraftan ısı yalıtımını sağlamak adına kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İzocam Yalıtımda En İyi Çözümdür başlıklı makalemizde izocam ve izocam fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları