Cam Yünü Nedir Ne İşe Yarar?

Cam Yünü Nedir Ne İşe Yarar?

Yapılarda betonarme yapıların tamamlanması ve kaba inşaatın ortaya çıkması sonrasında binanın kullanılır bir hale getirilmesi için öncelikle birçok işlem uygulanması gerekir. Bu işlemlerden biri olarak dış cephe yalıtım ve iç cephe yalıtım sistemlerinin oluşturulması için de cam yünü gibi kaliteli izolasyon malzemelerinin tercih edilmesi ve uygulamalarının yapılması gerekir. Bu noktada cam yünü nedir ne işe yarar sorusunun cevabı için izolasyon sırasında kullanılan bir malzeme olarak ısı ve ses noktasında yüksek izolasyon etkisi oluşturan bir malzemedir cevabı verilebilir.

Cam Yünü Nedir Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kullanılmaktadır?

Cam yünü özel olarak üretilmekte olan bir ısı yalıtım malzemesi olarak, lif benzeri bir görüntüye sahip, sarı renkli ve genellikle levhaya da rulo halinde temin edilebilen yapı izolasyon malzemelerinden birisidir. Temel olarak cam yünü nedir ne işe yarar konusunda şu şekilde bir cevap verilebilir; camyünü, silis kumunun çok yüksek sıcaklıklarda ergitilmesiyle elyaf haline getirilmiş, uygulama sırasında yırtılma ya da kayıp oranı çok düşük olan, yüksek mukavemetli bir ısı yalıtım malzemesidir. Özellikle ısı yalıtımı sağlayabilmek için çok yüksek avantaj oluşturduğundan dolayı yapının iç ve dış kısmında veya su hatları gibi bölümlerde koruma için kullanılır.

Cam Yünü Nedir Ne İşe Yarar Ve Ana Özellikleri Nelerdir?

Özellikle cam yünü nedir ne işe yarar konusu için verilebilecek cevap çok geniş bir çerçevede bulunurken, öncelikli olarak belirtilmesi gereken cam yünü faydaları arasında ısıya karşı oluşturduğu yalıtım sayesinde yakıt tasarrufu sağlaması bulunmaktadır. Uzun ömürlü kullanım oluştururken, birçok farklı zararlı, haşere ve böceklere karşı dayanıklı, bozulmayan, küf yapmayan ve yangına karşı dayanıklı olan bu malzeme kullanıldığı her alanda yüksek koruma oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cam Yünü Özellikleri başlıklı makalemizde camyünü 10 cm fiyatları ve camyünü şilte izocam hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları