Cam Yünü Nedir ?

Cam Yünü Nedir ?

İnşaat kullanım malzemeleri içerisinde farklı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler ihtiyaçların ve tercihlerin belirlenmesinin ardından hazırlanmaktadır. Bu ürünler hem malzemelerin korunması hem de güvenilirliği açısından önem arz etmektedir. Çünkü binaların yapımından önce dikkat edilmesi gerekilen nokta, malzemelerin doğru olarak seçilmiş olmasıdır. Kimyasal etkiler, aşırı sıcak ve aşırı soğukların önlenmesi adına farklı ürünler inşaat malzemelerin imalat sürecinde yerini almaktadır.

Cam pamuğu olarak da anılmakta olan cam yünü, malzemelerin dayanıklılığını arttırmak adına kullanılan bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanım yerleri oldukça geniş ve farklı olan bu ürün kimyasal etkilere karşı bir koruma görevini de üstlenmektedir. Isı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımına da destek olmakta olan cam yünü, sıcağa ve rutubete maruz kalmakta olan malzemelerin güvenliğini sağlamaktadır. Zamanla tahrip olma sorunu olmayan cam yünü, kullanışlı bir ürün olarak bilinmektedir.

Cam Yünü Nedir ?

İzocam Camyünü Fiyatları

Merdiven ve asansör boşluklarında karşımıza çıkmakta olan ürünler duvarların iç taraflarında mantolama işlemlerinde kullanılmaktadır. Dayanıklılığı ile meşhur olduğu için binalar içerisinde kullanım gerekliliği en yüksek olan malzemeler içerisinde yer almaktadır. Beton binaların yanı sıra ahşap binalarda da kullanım alanları bulunan bu ürünler inşaat sektörü içerisinde sıkça rastlanmaktadır.

Çatı Şiltesi Fiyatları

Camyünü kullanılan ürünler, inşaat sektörü içerisinde dayanıklılığı en yüksek olan ürünler arasında gösterilmektedir. Hem ahşap hem de beton alanlarda kullanılmakta olan bu ürünler izolasyon işlemlerinin de başarıyla gerçekleşmesine destek olacak ürünler arasında gösterilebilmektedir. Bükülebilir ve ısıya dayanıklı olmaları dolayısıyla inşaat sektörü içerisinde kullanım kolaylığını da sunmaktadır. Aynı zamanda metal ve sandviç çatılarda kullanılmakta olan bu ürünler, pek çok binanın iç ve dış yalıtım alanlarında kendine yer bulabilmişlerdir. Tercihe göre farklı kullanım alanları ve farklı malzemeleri bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cam Yünü Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde cam yünü çeşitleri, cam yünü fiyatları ve cam yünü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları