Cam Yünü Yalıtımın Gizli Kahramanıdır

Cam Yünü Yalıtımın Gizli Kahramanıdır

Isı, yalıtımında cam yünü gerek etkili bir yalıtım malzemesi olması gerekse deforme olmaması gibi özelliklerle büyük avantaj sağlar. Binalarda sıcak havanın yükselmesi temel prensibi ile en büyük ısı kayıpları ve kaçakları çatılardan olmaktadır. Bir çatı ne kadar su nem ve rüzgar geçirmeme özelliğine sahip olsa da, büyük bir hacme sahip olan çatı aralarının zaman içerisinde içindeki havanın soğuması ile birlikte ciddi ısı kayıplarına yol açtığı bilinmektedir. Çatı aralarında, üzerinde gezilmeyecek alanlarda, suyun temas etmediği bölgelerde son derece başarılı bir performans göstermektedir. Cam yününün aynı zamanda son derece başarılı bir ses yalıtım elemanı olması, gürültü yapan makinelerin çalıştığı atölyelerin ses yalıtımı da dahil olmak üzere geniş bir alanda kullanım çansı kazanmasına neden olmuştur.

Cam Yünü Boru Ve Klima kanallarında Da Kullanılır

Cam Yünü Yalıtımın Gizli Kahramanıdır

Camyünü fiyatları  yüksek sıcaklıklara maruz kalmasına rağmen yalıtım konusunda performans düşüklüğü göstermeyen bir malzeme olarak dikkat çeker. Bu özelliği ile başta merkezi sistem ısıtma alanında kullanılan sıcak su borularının yalıtımında, kalorifer ve kazan dairelerinin yalıtımında başarılı sonuçlar verir. Şilte halinde kullanılan ve döşeme elemanlarının altında da güvenle kullanılabilen bir malzemedir. Böcek barındırmaması, küflenmemesi gibi özellikleri ile sıcak ve nemli ortamları seven pek çok böceğe karşı da apartmanda doğal bir koruyucu gibi görev yapan cam tününün farklı boyutlarda pazarlanması, uygulama alanının da genişlemesinde son derece etkili olmuştur.

Cam Yünü Çok geniş Bir Kullanım Alanına Sahiptir

Cam yünü yapı malzemesi olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte, kısa sürede geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Özellikle dış cephelerde kullanılan tuğlaların altına uygulandığında ısı yalıtımı konusunda benzersiz bir çözüme ulaşılmış olur. Binada iç cephelerde alçıpan altında son derece başarılı bir sonuç b-veren cam tününün asıl başarıyı yakaladığı nokta, prefabrik tapı sektöründe yalıtımı adeta tek başına sağlayabilmesindedir. Ahşap, beton ve alçıpan gibi farklı malzemelerle uyum içinde bulunan cam yününün farklı markalar tarafından pazarlanan pek çok ebatta bulunabilmesi uygulama avantajı da sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Isı Yalıtım Malzemelerinden Cam Yünü başlıklı makalemizde Cam yünü, cam yünü çeşitleri ve cam yünü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları