Çatı Kaplama Malzemeleri İle Harika Görünüm

Çatı Kaplama Malzemeleri İle Harika Görünüm

Evleri güzelleştiren çok küçük ayrıntılaradır aslında. Yapılacak basit bir değişiklik ile evinizin tüm görünümünü değiştirebilmek mümkündür. Son yıllarda ev dekorasyonu ile inşaat yapı sektörü bir arada hareket etmektedir. Çünkü hem güzel hem de dayanıklı ve kullanışlı ürünler ortaya çıkarmak mümkündür. Dış cephe uygulamaları bu konuda oldukça iyi mesafe almıştır. Birçok dayanıklı ve estetik ürün ile piyasada çok tutulan bir başka yapımı çözümü ise çatı kaplama malzemeleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çatı Kaplama Malzemeleri İle Harika Görünüm

Bina Çatılarında Isı ve Ses Yalıtım Çözümleri

Çatı bir evin çok uzaklardan da görünen, üst tarafında yer alan bölmesidir. Çatılar aslında yazın sıcak havadan kışın soğuk havadan ve bununla birlikte yağıştan korumakla görevli olan bina unsurlarıdır. Çatış olmayan binalarda yazı sıcaklık kışın ise soğukluk çok fazla hissedilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için çoğunlukla piramit şeklinde yapılan çatılar iyi bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Ancak teknoloji ile birlikte çok farklı çatı çözümleri de ortaya konmuştur. Oldukça estetik olan bu çözümler çok yüksek kaliteli çatı kaplama malzemeleri kullanılarak ortay çıkmaktadır.

Çatı Kaplama Malzeme Fiyatları

Çatılarda kullanılan boyalı profil ile rengarenk çatılar elde etmek mümkündür. İyi bir sıvı aktarıcısı olan oluklar çok farklı ve renkli olarak üretilmektedir. Eternit oluklu levha, galvaniz trapez sac çok iyi yağmur ve kar tahliyesi yapabilen çatı malzemelerindendir. İyi bir kayganlaştırıcı zemin ile çatılarda kar birikiminin önüne geçen bu oluklar vida delikleri iyi korunduğu için çok kolay deforme olmamaktadır. Yine İzocam grubu ürünler de hem iyi bir ısı yalıtımı hem de iyi bir ses yalıtımı sağlamaktadır. Yanmaz malzemeden üretilen çatı kaplama malzemeleri hem estetik çözümler hem de dayanıklılık çözümleri sunmaktadır. Ondülin altı strafor uygulaması ile kışın çok sıcak evlere yazın ise çok serin odalara sahip olmak olasıdır. Ahşap üstü yapılarda polyester çatı aydınlıkları kullanılarak çok aydınlık ve şık çözümler üretilebilmektedir. Özellikle bahçe, spor salonu, garaj, kafeterya gibi geniş mekânlar için çok kullanışlı ve şık bir çözümdür. Tüm bu malzemeler ile çok farklı çatı tasarımları yapmak hem ekonomik hem de kolaydır.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları