Çatı Kaplama Malzemeleri

Çatı Kaplama Malzemeleri

Ev dediğimiz zaman akla ilk olarak kiremit çatı örneği gelmektedir. Yaptığımız resimlerde bile kiremit çatı bir evin olmazsa olmazı olarak çizilmektedir. Günümüz teknolojisi içerisinde farklı çatı kaplama malzemeleri de piyasa içerisinde kendine yer bulmaktadır. İhtiyaca göre belirlenen farklı malzemeler çatı yapımında önemli bir görev üstlenmişlerdir.

Çatı Kaplama Malzemeleri İstanbul

kirmizi-trapez-sac

Çatı, bir evin en önemli bölümlerinden birisidir. Çünkü çatıda oluşan rutubet ve nem bütün binayı etkileyecek bir gücü içermektedir. Bu yüzden kullanılan çatı kaplama malzemeleri konusunda kalite, çok önemlidir. Örneğin kullanımı itibariyle OSB levha çok sık tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir. Yaklaşık olarak bütün bina tiplerinde kullanıma uygun olan bu malzeme tercih oranlamasında en üst sıralarda yerini almaktadır.

Çatı kaplama malzemeleri, fiyatları itibariyle de çeşitlenmektedir. Maliyeti yüksek olmayan ürünlerin kullanıldığı malzemeler daha ucuz iken, maliyeti yüksek olan malzemeler daha pahalı ürünler arasında yerini almaktadır. Fakat çatı kaplama malzemeleri konusunda en genel ürünler yalıtım ürünleridir. Çünkü kış mevsiminde oluşan olumsuz hava koşulları binayı kötü etkileyen koşulların başında gelmektedir. Yalıtımı iyi yapılmayan çatıların, ilerleyen süreçlerde bina sakinlerini kötü durumlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Bu yüzden bina ve çatı türü ne olursa olsun ısı yalıtımının iyi yapılması gerekmektedir.

Çatı Kaplama Malzemeleri Fiyatları ve Çeşitleri

Tüm bunların yanı sıra çatı kaplama malzemeleri içerisinde dekoratif ürünler de kullanılmaktadır. Binanın dış cephesine önem veren kullanıcıların özellikle tercih ettikleri bu ürünler aynı zamanda görsel olarak da zengin seçenekler sunmaktadır. Çatı kaplama malzemelerinin giderek çeşitlenmesi estetik görünümlerin de yeni seçenekler ile karşılaşmasını sağlamaktadır. Önceleri yalnızca kalite odaklı hizmet sunulurken günümüze dış dekorasyonu da önemseyen imkânları kullanıcılarına sunmaktadır. Çatı kaplama malzemeleri, günümüzde çok talep gören inşaat ürünleri arasında yerini almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çatı ve Kaplama Malzemelerinin Özellikleri başlıklı makalemizde çatı kaplama malzemeleri, çatı uygulama ve oluklu çatı malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları