Çatıların Yekpare Ve Canlı Renkli Dostlarına Projelerinizde Yer Açın

Çatıların Yekpare Ve Canlı Renkli Dostlarına Projelerinizde Yer Açın

sandvicpanel-catii-kaplama

Yapılarda kullanılan malzemelerin yapılan araştırmalar sonucunda, geleneksel yapı malzemeleri karşısındaki avantajları ve dayanımları artırıldıkça, malzemelerin çeşitliliği de artıyor. Yapılan araştırmalarda, geleneksel çatı sistemlerinin olmazsa olmazı çatı dikmelerinin altına serilen, çatı ile beton tavanın arasındaki bölümde oluşacak, soğuk, sıcak, nem gibi olumsuzluklara karşı yalıtım yapılması ile başlayan çatı maliyetlerinde kiremit altı yaygısı, kiremit gibi maliyet artırıcı bir çok unsurun devreye girmesi ile beraber, çatıların maliyetlerinde de yükselmeler yaşanıyordu. Konu hakkında araştırmalar yapan yapı malzeme üreticilerinin Arge ekipleri uzun araştırmaların sonucunda, hem kolay taşınabilir, hafif ve son derece dekoratif bir yapı malzemesini geliştirdiler. Ondulin olarak tanınan ve bilinen çatı kaplama sistemleri içeriğinde bulunan elyaf malzemesi sayesinde son derece dayanıklı olmanın yanında ondulin fiyatları olarak da diğer malzemelere karşı son derece avantajlı fiyatlara temin edilebilmektedir.

Onduline Kırmızı Levha

Ondulin fiyatları, yüksek etki gücü ile karşılaştırıldığında son derece ekonomik olmakta, diğer malzemelere karşı bu kadar büyük fiyat avantajına sahip olmanın yanı sıra uygulama, montaj, bakım gerektirmemesi, renlerin solmaması ile de pek çok avantajı bünyesinde barındırmaktadır. Geleneksel kiremit uygulamaları ile karşılaştırıldığında, kiremitin suyu emen yapıya sahip olması karşısında Ondulin geçirimsiz tabakası ile büyük bir avantaja sahip olmaktadır. Kiremit malzemeye oranla, kıyaslanamayacak kadar geniş bir renk skalasına da sahip olan malzemenin tün bu avantajlarının yanında esnek yapısı ile kırılmalara karşı da son derece dayanıklı bir malzeme olması, ürünün rakipleri karşısında bir adım öne çıkmasına yol açıyor.

Onduline Çatı Kaplama Malzemeleri

Ondulin fiyatları ile diğer malzemelerin fiyatlarının karşılaştırılması aşamasında, ondülin uygulaması yapılmış çatıların, dayanıklılığı ve su geçirimsizliği, geleneksel çatı malzemelerinde keçe, naylon, şap, strofor, zift ya da cam yünü gibi destekleyici yan ürünlerle sağlandığı için maliyetler de bu oranda arttığı görülmektedir. Ondulin, aynı zamanda çatı aralarının havasızlığının bir sonucu olan kötü kokuların ve küflenmenin ve bunlara bağlı olarak yaşanan bakımsız görünümün de nüne geçmektedir. Hafif, esnek bir malzeme olmasının yanında, üzerinde yürünebilecek kadar dayanıklı bir malzeme olması ondülin kullanıcılarının sayısının da her geçen gün artmasına neden olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çatılar İçin En Uygun Ondulin Fiyatları başlıklı makalemizde ondulin fiyatları, Ondulin Fiyatları 2017 ve Ondulin Fiyatları en ucuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları