Cephe Panel Ne İşe Yarar?

Cephe Panel Ne İşe Yarar?

İnsanların mevsimler karşısındaki savaşı yüzyıllardır devam etmektedir. Bu nedenle de yazın aşırı sıcağına kışın da soğuğuna çözümler üretmeye alışırlar. Her şeyden önce gelen insan kendi rahatlığı adına doğayı kontrol edemese de ona çareler düşünmüş ve bu şekilde hayatını kolaylaştırmayı başarmıştır. Apartman ya da binaların dış cephe kaplamalarında da değişen durum bunun göstergesi olmaktadır.

cephe-panelKış soğukları inanılmaz derecede olabilmekte, bazen evlerdeki ısınma sistemlerini patlatarak dışarıdaki soğuğun içeride de yaşanmasına neden olmaktadır. Çıplak bırakılmış her binada enerji kaybı olmaktadır ve bu kayıp yüzünden ev içerisinde ısı bakımından istenen verim elde edilemez. Oysa dış cephe kaplaması ile güçlendirilmiş cephe panel ile soğuğa dayanıklı hale getirilmiş olan binalarda yaşanan ısı kaybı neredeyse yok denecek kadar az olmaktadır.

Cephe Panel Fiyatları

Cephe panel bina dış cephesi üzerine vidalanarak yapılır. İlk katta kullanılan paneller yatay döşenmişse sonraki katmanda mutlaka boyuna döşenmeli ve arada kalan açıklardan ısı kaybı oluşmasının önüne geçilmelidir. Paneller kaplama işlemlerinde her daim kullanılır ve mutlaka kat kat yapılmalıdır. Aksi halde yapılan işlemin bir anlamı olmayacaktır. Yeterli oranda panel ile güçlendirilen bina üzerinden su sızması ya da ısı kaybı yaşanması mümkün olmaz.

Soğuk Depo Cephe Panelleri

Cephe panel ile kaplanmış binalarda %25 ile %65 arasında bir ısı kaybı önlenmektedir. Yapılan işlemde kullanılan ürün kalitesi çok önemlidir. Ürün kaliteli olduğunda verim yükseleceğinden dış cephe kaplamalarında yapılan anlaşmalarda ücret tarifesinden çok malzeme kalitesi şartı aranmalıdır. Ancak bu şekilde istenen verim elde edilirken aynı zamanda dış cephe ürünlerinin de ortamdaki çeşitli etkenlere karşı koyma gücü arttırılmış olur. En basit bir yağmurda bile su sızdıran cephe ürünleri panel zayıflığı nedeniyle yenilenmeye ihtiyaç duyar.

cephe-panel-sandvicpanel

Poluretanlı Cephe Panel

Bir önceki yazımız olan Cephe Panel Kullanımı başlıklı makalemizde cephe panel, Cephe Panel fiyatları ve Cephe Panel kaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları