Cephe Paneli Nedir?

Cephe Paneli Nedir?

Yapıların inşa çalışmaları tamamlandıktan sonra oluşturulan 4 adet dış cephe ile birlikte 1 adet üst cephe olarak çatı sistemleri yer almaktadır. Tüm bu cephelerde iyi bir yalıtım işlemi sağlanabilmesi ile birlikte su, rüzgar, nem ve ısı gibi etmenler ve ses durumuna karşı yalıtılmış bir bina elde edilebilir. Bu noktada binanın 4 cephesi için yalıtım işlemleri oluşturmak üzere kullanılabilecek inşaat malzemeleri cephe panelleri olarak bilinir. İnşaat çalışmalarında cephe paneli nedir sorusu için genellikle sandviç panel ya da farklı levha ürünleri örnek gösterilebilir. Uygulayacağınız yalıtım işlemleri türüne göre firmamızdan cephe paneli ürünleri temin edebilirsiniz.

Cephe Paneli Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Genellikle cephe paneli nedir konusunda örnek gösterilebilecek malzemeler arasında en yüksek etkiyi sağlayan ve en çok tercih edilen ürünlerden birisi sandviç panel olmaktadır. Sandviç panel, bir çeşit iki katlı galvaniz sac arasında yalıtım malzemesi bulunan bir inşaat ürünüdür. Çok pratik bir şekilde kaplama işleminin yapılabilmesi ve yalıtım etkisinin oluşturulması için tercih edilen bu ürünler, özellikle ısı ve nem yalıtımı için tercih edilirken, ses yalıtımı noktasında da avantaj sağlarlar.

Cephe Paneli Nedir Ve Nasıl Temin Edilmelidir?

Uygulama yaptığınız yapının türüne ve yapının bulunduğu konuma göre ısı yalıtımı, nem yalıtımı ve ses yalıtımı ihtiyaçlarını belirleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra cephe paneli nedir ve nasıl temin edilmelidir sorusu gelmektedir. Eğer, iyi bir ısı yalıtımı talep ediyorsanız, firmamız ürünleri arasından seçim gerçekleştirirken, ısı yalıtım etkisi sağlayan sandviç panel gibi ürünleri tercih ederek sonuç elde edebilirsiniz. Eğer, aynı zamanda ses yalıtımı da istiyorsanız OSB levha gibi ürünler kullanarak hem ısır hem ses hem de nem yalıtımı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yalıtımı Sağlamak İçin Cephe Paneli başlıklı makalemizde balkotrade panel fiyatları, kaleliçatı panel fiyatları ve küçükdeveci cephe panel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları