Çok Büyük Binalarda Yalıtım İçin Sandviç Panel

Çok Büyük Binalarda Yalıtım İçin Sandviç Panel

İnşaat ve yapı sektörü her mekân için ayrı çözümler bulmaktadır. Bu konuda teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanan sektör baş döndüren bir hızla gelişmektedir. Her konuda çok farklı yaklaşımlar ortaya çıktığı için de müşteriye seçim hakkı tanınmaktadır. Ancak bazı ürünler vardır ki kaliteleriyle ve estetik yapılarıyla yapı sektöründe tek alternatif olmaktadırlar. Bunlardan biri de sandviç panel dediğimiz dış cephe ve çatı kaplamalarıdır.

Sandviç Panel ne işe Yarar ?


sandvic-panel-montaji-nasil-yapilir-870x288Dış cephe ve çatı kaplamaları iyi bir ısı ve ses yalıtımı olduğu için hem evlerde hem de büyük iş merkezlerinde tercih edilmektedir. Çünkü insanların ev veya iş yerlerindeki en büyük giderlerinden biri ısınma veya soğutma giderleridir. Bu iklimlendirme meselesine eğilen mühendisler çok farklı malzemelerden üretilen çok farklı çözümler sunmaktadırlar. Sandviç paneller ise her iki tarafında da galvaniz bir sac veya alüminyum levhalar kullandıkları arasına da poliüretan gibi yalıtım konusunda çok iyi olan bir unsur doldurdukları yalıtım çözümüdür. Yapısı sandviçe benzediği için bu adı almaktadır.

Özellikle büyük ve geniş kullanım alanlarında çok iyi sonuç veren sandviç panel, çok iyi bir ısı yalıtım ürünüdür. Yazları sıcaktan kışları ise soğutkan koruyarak hem yakıt ve enerji sarfiyatını azaltmaktadır hem de yaşam alanının konfor değerini artırmaktadır. Ancak sadece ısı değil aynı zamanda ses ve nem yatılımı da yapmakta olan bu kaplamalar çatıda veya ön cephede kullanılabilmektedir. Üst kısımları çok farklı renklerde boyanabilen bu panellerde daha çok plastisöl veya PVDF boya çeşitleri kullanılmaktadır. Bu şekilde güneş veya yağmur rengini solduramamaktadır.

Sandviç Panel ve Panel Çatı Fiyatları

Bu panellerin yalıtım değerini artıran iki sac arasına konan dolgu malzemelerinden gelmektedir. Poliüretanın yanı sıra taş yünü ve polystren gibi çok iyi ses ve ısı yalıtımları da levhalar arasına enjekte edilmektedir. Çok tok ve kaliteli bir görünüme sahip olan paneller çok farklı hadveli yapılara dönüşebilmektedir. Sandviç panel hem çok uzun ömürlü hem uygun fiyatlı kısa sürede montajı yapılabilen, yanmaya ve neme karşı çok dayanıklı bir yapı ve yalıtım malzemesidir.

Bir önceki yazımız olan En Kaliteli Çatılar İçin Sandviç Panel başlıklı makalemizde sandviç panel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları