Demir Profil Çeşitleri ve Fiyatları

Demir Profil Çeşitleri ve Fiyatları

İnşaat alanları içerisinde pek çok malzeme ve sistem kullanılmaktadır. Bu malzeme ve sistemlerin kullanım amacı olarak inşaatların daha sağlam olması ve daha kolay inşa edilebilmesi görülmektedir. Kullanılan sistemlerden bir tanesi de demir profillerdir. Demir profil yuvarlak ya da köşeli olacak şekilde üretilmiş olan boru şeklindeki sistemleri ifade etmektedir. Demir profil çeşitleri ve fiyatları ile ilgili olarak pek çok farklı etken bulunmaktadır. Uzunlukları, et kalınlıkları ve genişlikleri ile ilgili olarak çeşitlendirme yapılarak farklı ürünler üretilmektedir.

Demir Profil Çeşitleri ve Fiyatları

boyali profil

Çatı Kaplama İçin Demir Profil Çeşitleri ve Fiyatları

Demir profil çeşitleri ve fiyatları ile ilgili olarak kullanım alanlarına göre de değişiklikler olabilmektedir. Bu sistemlerin en çok kullanıldığı alanlar içerinde çatı kaplamaları bulunmaktadır. Özellikle metal kullanılarak yapılan çatılar son yıllarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Üzerine kaplama malzemeleri konularak tasarlanan bu sistemler diğer çatı sistemlerine göre daha uzun ömürlü ve kullanışlı olmaktadır. Demir profiller ile desteklenen bu çatı sistemleri dayanıklı ve daha hafif olmaktadır. Ayrıca üzerinde kullanılan kaplama malzemelerindeki yalıtım özelliği ile de daha etkili bir sistem kurulmaktadır.

Boyalı Demir Profil Çeşitleri ve Fiyatları

Demir profil çeşitleri ve fiyatları üretilen profilin sahip olduğu özelliklere göre de değişim göstermektedir. Bu sistemlerden daha uzun süre kullanım sağlanabilmesi amacı ile boyama işlemi uygulanmaktadır. Üzeri boyanan demir profiller özellikle paslanma konusunda daha uzun ömürlü olmaktadır. Pas önleyici boya ile boyanan ürünler uzun süre dış etkenlerden korunabilmektedir. Üzerinde uygulanan boyanın özellikleri sayesinde de demir profiller yangına daha dayanıklı hale gelmektedir. Bu sistemlerde kullanılan renkler tercihlere göre değişebilmektedir. Boyalı profiller dış etmenlere karşı daha dayanıklı olduğu için hem kapalı hem de açık alanlarda kullanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cam Yünü Fiyatları başlıklı makalemizde izocam folyolu camyünü fiyatları ve tip 300 10 cm camyünü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları