Dış Cephe Mantolama Aşamaları

Dış Cephe Mantolama Aşamaları

Yapılarda her işlemin gerçekleştirilmesi için uygulanması gereken belirli aşamalar bulunmaktadır. Örneğin bu işlemler noktasında yalıtım işlemleri oluşturabilmek amacıyla kullanılabilecek malzemelerin seçilmesi, bu malzemelerin hangi ölçü ve miktarlarda satın alınacağının belirlenmesi ve sonrasında uygulama aşamasına geçilmesi gerekmektedir. Profesyonel bir şekilde dış cephe mantolama aşamaları yerine getirildiğinde, sorunsuz olarak bir sonuç elde edilebilir ve dış cephe yalıtım işlemleri tam olarak sağlanabilir. Aksi takdirde aşamalar düzenli bir şekilde gerçekleştirilmediğinde, yalıtım sonucu doğru olmayacağından binada ısı tasarrufu elde edilemez ve yapının sağlıklı bir şekilde kullanılması mümkün olmaz.

Dış Cephe Mantolama Aşamaları Nasıl Başlar?

Her yapı farklı bir ölçüye ve farklı özelliklere sahip olduğundan dolayı bulunduğu bölgeye göre yalıtım işlemlerini gerçekleştirmek için farklı ürünler kullanılabilir ve bu ürünlerin uygulanması için farklı işlemler gerekebilir. Bu nedenle dış cephe mantolama aşamaları binalarda yapılması gereken işleme ve seçilen malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu işlemde ilk aşamayı, firmamız gibi uzman işletmeler tarafından inceleme yapılması ve daha sonrasında uygulamada hangi malzemelere ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi oluşturmaktadır. Bu sayede sonraki aşamalarda tüm işlemler profesyonel ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Dış Cephe Mantolama Aşamaları Kaç Evrede Gerçekleşir?

Malzemelerin belirlenmesi, ölçülerin alınması ve malzeme temini yapılması sonrasında dış cephe mantolama aşamaları bazı farklı aşamalar ile ilerlemektedir. Bu aşamalar arasında öncelikle başlangıç profilleri yerleştirilir, harç uygulaması yapılır, malzemeler dübel ve köşebentler ile yerleştirilir, boya ve file sıva harcı yerleştirildikten sonra dekoratif sıva işlemi uygulanır ve son aşamada uygulamalar üzerinde boya ve kaplama işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede dış cephe mantolama işlemi sonrasında hem ısı yalıtımı hem ses yalıtımı hem de nem yalıtımı gibi birçok farklı avantaj bir arada elde edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dış Cephe Mantolama Malzemeleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları