Dış Cephe Mantolama Çözümleri

Dış Cephe Mantolama Çözümleri

Binalarda ısı kaybı olması ciddi bir sorundur. Bu şekilde hem yakıt sarfiyatı artar hem de istenen sıcaklık seviyesi uzun süre korunamaz. Bunun önüne geçebilmek için mühendisler çok farklı uygulamalar icat etmişlerdir. Bunlardan birisi olan dış cephe mantolama oldukça makul ve kolay bir çözümdür. Zaten kanunlar gereği de artık dış cephe yalıtım her binada mutlaka yapılmalıdır.

mantolama1Dış cephe yalıtımı için çok farklı çözümler vardır. Bunlardan birisi olan bina giydirme son yıllarda çok beğenilmektedir. Isı kaybının önüne geçilmesi için ısıya ve neme dayanıklı malzemeler ile binanın dış kabuğu donatılır. Tamamen kaplana bina duvarı artık dışarının soğuğunu içeri geçirmeyecektir. Kimyasal bazı unsurlar burada çok etkili olmaktadır. Ahşap olan dış cephe kaplamaları da bir mantolama türüdür. Bu durumda da ahşap malzeme ile duvar arasına bir takım bariyerler yerleştirilir. Bu bariyerler hem soğuk havanın hem de nemin duvara nüfuzunu engeller. Başka bir çözüm ise prekast unsurlar kullanılarak yapılan kaplamalardır. Bu sistemde fiber beton kaplamalar kullanılmaktadır ve çok başarılıdır. Ayrıca çok da şık durmaktadır.

Mantolama Fiyatları

Dış cephe mantolama çözümleri sadece bunlardan ibaret değildir. Doğal taş kullanılarak yapılan kaplamalar da çok beğenilmektedir. Bu doğal taşlar darbeye, ısıya ve güneşe karşı oldukça dayanıklıdır. Doğal oldukları için de çok sağlıklı ve şık bir çözümdür. Yalı baskı denen dış cephe kaplaması da çok iyi bir yalıtım sağlar. Elyaf malzeme üstüne sıva uygulanır ve yüzde ellilik bir ısı yalıtım ortaya çıkar. Bir başka dış cephe kaplaması ise siding denen kaplama türüdür. Kimyasal bir ürün olan polisten plakalar vasıtasıyla binanız ciddi anlamda sudan, nemden, soğuktan korunacaktır.

Binaların Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Tüm bu dış cephe mantolama uygulamalarının mantığı hep aynıdır. Ev veya binanın hava ile olan temasını kesmek birinci gayedir. Sonra ise istenen renk ve desende estetik bir kalite sunmaktır. Bu unsurların hepsinde beklenen bir özellik ise yanmaz yapıda olması ve anti bakteriyel olmasıdır. Uygun fiyatlarla evlere bu kaplamaları yaptırmak sizleri çok fazla rahatlatacaktır.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları