Dış Cephe Mantolama Nedir?

Dış Cephe Mantolama Nedir?

Binaların ısı yalıtımı konusu ekonomik açıdan ve sağlık açısından son derece önemlidir. Mantolama kişilere ekonomik açıdan büyük faydalar sağlar. Aynı zamanda kışın daha sıcak bir ortam oluşmasını sağladığından soğuk kış günlerinin daha rahat geçmesi için önemlidir. Mantolama işlemi binalara dıştan ve içten yapılır. Bu uygulama sırasında çeşitli yöntemler kullanılır. Mantolama ısı yalıtımı konusuna en uygun teknik olarak biliniyor. Bu işlemde öncelikle binanın dış yüzeyi ısı yalıtım araçlarıyla kaplanır. “Dış cephe Mantolama nedir?” konusunda bu işlemin bir çeşit izolasyon işlemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlemlerden amaç ısı köprülerinin oluşmasını önlemektir. Konu hakkında bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

İzolasyon veya Dış Cephe Mantolama Nedir?

Mantolama tekniği tüm dış yüzeylere uygulanabilir. Yapıların dış yüzeyi tamamen kaplanarak ısı köprüsü oluşumunu engellemek ilk hedeftir. Bu tekniğe Mantolama denmesinin sebebi işlevi ve yöntemidir. Tıpkı manto gibi binaya dışarıdan giydirildiğinden bu isim verilmiştir. Bu sayede ısı köprüleri veya sıcaklık farkları neticesinde oluşacak olan çatlamalar ve bozulmaların önüne geçilir. Mantolama tekniği 5 derecelik sıcaklık farklarına kadar inebilmekte ve binalar için koruyucu bir işlem olmaktadır. Dış cephe Mantolama nedir?” sorusuna cevap ararken tüm bu artıları göz önünde bulundurmak gerekir.

Isı Yalıtımı ve Dış Cephe Mantolama Nedir?

Dış cephe Mantolama nedir? Dış cephe mantolamanın çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bunları maddeler hâlinde aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Mantolama ısı ile birlikte su yalıtımını da sağlamaktadır.
  • Yoğuşma riskini minimum düzeye indiren bir çalışmadır.
  • Bina dışını dış etkilerden ve hava şartlarının olumsuz etkilerinden korur.
  • Isının bina içinde düzenli dağılımı sağlanır.
  • Isı tasarrufu konusunda yüzde 50’ye varan bir etki gösterir.
  • Daha az enerji kullanıldığından çevre dostu bir uygulama olarak bilinir

Tüm bu konular hakkında bize ulaşarak detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dış Cephe Mantolama Ürünleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları