Dış cephe Montalama ve Yararları

Dış cephe Montalama ve Yararları

Bir bina yapıldıktan sonra en önemli işlemlerden birisi de yalıtım basamağıdır. Bina hem dışarıdan hem de içerden yalıtılarak kışın ve yazın enerjiden kazanç sağlanır ve oluşabilecek olumsuz durumlardan kurtarılır. İyi yalıtımda montalama uygulamasıdır. En uygun ısı yalıtım şekli de dış cephe montalama yöntemidir.

Binalarda Dış Cephe Yalıtımı

suyalitimi3Montalama yöntemine göre bina her mevsimin getirebileceği ısı kaybı ve kazançlarını önlemek amacıyla dış kabuğun yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Diğer bir şekilde izolasyon olarak da tanımlamak gayet doğru olur. Dış cephe montalama çok fazla yarar sağlamaktadır. Binanın dış tarafındaki betorname tamamen yalıtılarak ısı köprüsü oluşturması engellenir. Binanın dışında oluşabilecek çatlak ve hasarları önler. Ayrıca yine dış tarafta olabilecek her türlü olumsuzluklardan binayı korur. Aynı anda hem ısı hem de su yalıtımını sağlar. Eğer montalama tam olarak amacına uygun yapılırsa çok üst düzeyde ısı tasarrufu yapılmış olur. Ayrıca yoğuşma ve hava akımını engeller. Bir diğer yararı da yakıt tüketimini azaltmış olmasıdır. Böylece çevre korunmuş olur. Binaların iç ve dış kaplamalarını da koruyarak korozyonu engeller. Böylece binanın da ömrü uzar. Bunlar gibi daha birçok yarar saymak mümkündür. Kişi montalama sayesinde yaz ve kış rahatlıkla oturabileceği bir bina dizayn edebilir. Doğru bir firma yardımıyla kaliteli malzemelerden yapılmış dış cephe montalama insanlara rahat bir şekilde yaşamak için yaşam alanları tasarlar.

Dış Cephelerde Giydirme Mantolama Fiyatları

Montalama işlemi binaların dış duvarlarına, çatılara, depolara, garajlara ve soğuk hava depolarına sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Dış cephe montalama büyüklüğü orta seviyede ifade edilebilecek bir bina için yaklaşık 1 veya 4 hafta süresi içinde yapılır. Bu hava koşulları, çalışan eleman sayısı ve binanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Kışın çok soğuk geçen zamanlarında bu yöntem yapılmaz. Uygulama zorluğu açısından tercih edilmez.

Bir önceki yazımız olan Dış Cephe Mantolama Çözümleri başlıklı makalemizde dış cephe mantolama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları