Dış Cephe Panel Kaplama

Dış Cephe Panel Kaplama

Günümüz mimari anlayışı ile inşa edilen binalar gerek tasarım özellikleri gerekse konforlu bir yaşam sunacak niteliklere sahip olması yönüyle değerlendirilmektedir. Konforlu bir yaşam sunmanın en önemli araçlarından biri olarak da kış aylarının sert soğukları ile güneşin yakıcı sıcağının olumsuz etkilerini bina içerisine mümkün olduğunca yansıtmayacak şekilde dış cephe panel kaplama malzemesi ile yalıtım yapılmasıdır. Binalarda yalıtım malzemesi olarak kullanılan ürünler oldukça fazla çeşide sahip olup bir kısmı sıcaklık seviyesinin korunmasını sağlarken, neme ve sese karşı koruma sağlayan ürünler de bulunmaktadır. Hatta bu ürünlerin bazıları birden fazla unsura karşı binanın yalıtılması işlevini üstlenmektedir. Bu malzemeler binada enerji tasarrufu sağlama ve bina ömrünü uzatmada etkilidir.

Dış Cephe Yalıtım Malzemesi Olarak Osb Plaka

Binalarda dış cephe panel kaplama malzemesi olarak kullanılan ürünlerimizden biri olan osb plakalar binada su ve ısı yalıtımının sağlanmasında etkilidir. Boyut ve özellikler açısından standart sağlanabilen ürünler olarak avantajlı olan osb plakalar farklı ortamlarda kullanılabilen dayanıklı ürünlerdir. Özel bir teknikle üretilen bu plakalar binanın iç ısısının muhafaza edilmesi ve enerjiden tasarruf edilmesinde etkili olduğu gibi, binayı nemden kaynaklanan küflenme ve kötü kokuya karşı da korumaktadır.

Dış Cephelerde Neopor Strafor Kullanımı

Dış cephe panel kaplama malzemesi olarak binalarda neopor strafor kullanımını da başvurulmaktadır. Geniş yüzeyleri ile binanın ısı kaybetmesinde büyük etkisi olan dış yüzeyler neopor strafor ile kaplandığında yalıtım sağlamanın yanı sıra akustik yalıtım sağlamada etkisi olması ve binanın yangına ve hava şartlarına karşı korunmasında katkı sağlaması nedeniyle de tercih edilmektedir. Binanın ömrü boyunca kullanılabilecek dayanıklılıkta bir ürün olan neopor strafor daha az malzeme ile yalıtımı mümkün hale getirdiği için de ilgi görmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dış Cephe Kaplama Nedir? başlıklı makalemizde dış cephe desenli kaplama ve dış cephe kaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları