Enerji Tasarrufu İçin Taş Yünü Kaplama

Enerji Tasarrufu İçin Taş Yünü Kaplama

Yapılarda yaz aylarında soğutma işlemini gerçekleştirilmesi ve kış aylarında da ısıtma işleminin gerçekleştirilmesi için kombi ve klima gibi farklı cihazların kullanılmasıyla enerji sarfiyatı gerçekleştirilir. Bu enerji sarfiyatı sırasında doğalgaz ve elektrik kullanılması yüksek faturaların ödenmesine neden olmaktadır. Bu noktada tasarruf elde edilebilmesi için yapılarda yalıtım işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bu yalıtım işlemlerine örnek olabilecek nitelikte kaliteli bir sonuç oluşturan taşyünü kaplama işlemi tercih edilebilir. Taşyünü malzemesi yapı sektöründe son yıllarda üretilen en önemli malzemelerden biri olarak firmamız tarafından bir yalıtım ürünü olarak satışa sunulmaktadır.

Enerji Tasarrufu İçin Taş Yünü Kaplama

 

Dış Cephe Yalıtımında Taşyünü Kaplama

Taşyünü malzemesi, volkanik kayaların yüksek derecelerde ergitilmesi ile elde edilen elyaf şeklindeki bir malzemedir. Bu malzeme yapıların dış cephelerinin kaplanması için en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Son yıllarda yasalara bağlı olarak gerçekleştirilmesi zorunlu olan dış cephe yalıtım işlemleri için taşyünü kaplama uygulaması da sıklıkla tercih edilmektedir. Hem insan sağlığına zarar vermeyen hem de çevreye herhangi bir zararı bulunmayan taş yünü malzemesi firmamız tarafından özel bir şekilde paneller halinde satışa sunulmaktadır. Isı yalıtımı oluşturması gibi nem yalıtımı ve ses yalıtımı da sunan bu malzeme yüksek bir avantaja sahiptir.

Farklı Alanlarda Taşyünü Kaplama

Yapıların dış cephelerinde kaplama işleminin yapılması için tercih edilen taş yünü ürünü aynı zamanda iç cephelerde de tercih edilen bir üründür. İç cephelerde oluşturulan duvarların arasında yalıtım oluşturulması ve ses ile nemin uzaklaştırılması için taşyünü kaplama işlemi tercih edilebilir. Çok yüksek derecelerde ısıya dayanıklı olduğu için iyi bir ısı yalıtımı sağlamakla birlikte aynı zamanda da yangın gibi durumlarda büyük riskleri önlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Taş Yünü Yalıtım Malzemesi Tercihleri başlıklı makalemizde taşyünü istanbul küçükdeveci, taşyünü mineral levha ve taşyünü zeytinburnu fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları