İyi Bir Yalıtım İçin Dış Cephe Mantolama Yaptırın

İyi Bir Yalıtım İçin Dış Cephe Mantolama Yaptırın

Günümüzde enerji kaynakları konusunda her sektör kendince çözümler aramakta ve alternatifler üretmektedir. Bunların başında da yalıtım fikirleri gelmektedir. Enerjinin çoğu ya evlerde ya otomobillerde ve ulaşım araçlarında tüketilmektedir. Özellikle yapı unsurlarında, binalarda, evlerde çok farklı yalıtım çözümleri ortaya çıkmıştır. Kömür, doğalgaz gibi unsurlarla ısınan veya yazın klima ile iklimlendirme yapan unsurlarda çok fazla enerji tüketimi yaşanmaktadır. En ekonomik çözüm dış cephe mantolama unsurlarıyla yaşam alanını donatmaktır.

dis-cephe-kaplama-800x450Binaların dış cepheleri hem ısının kolay kaybolduğu hem de sesin çok kolay içeri geçtiği yapılardır. Artık yönetmeliklerle yeni binalarda zorunlu olan yalıtım için yapı sektörü onlarca alternatif üretmiştir. Bir çeşit kaplama olan bu parçalar her türlü binaya uygulanabilmektedir. En kolay ve ucuz çözüm İzocam ürünledir. Yanmaz ve ısı geçirmez işlenmiş kalın süngerler ile yapılan bu yalıtımlarda kullanılan bu paneller hem çok kullanışlı hem de çok şık çözümlerdir.

Dış Cephe Mantolama Sistemleri Küçükdeveci

Eps strafor levha ile mükemmel bir ısı yalıtımı yapmak mümkündür. Çok sert ve kaliteli olan bu çözümde dış cephede çok yüksek oranda yalıtım meydana getirmektedir. Ayrıca cam yünü uygulaması ad çok kaliteli bir dış cephe mantolama çeşididir. Tüm bu çözümlerde ortak olan noktalar vardır. Su ve nem karşısında gösterdikleri direnç inanılmaz boyuttadır. Bu zaten bir yalıtım için en önemli unsurdur. Çünkü su ve nem duvarı yıpratmakta ve çok zarar vermektedir. Diğer bir husus ise yanmazlıktır. Dış cephede kullanılan yalıtım malzemesinin mutlaka yanmaya karşı dirençli olması gerekmektedir.

Mantolama Taşyünü ve XPS Fiyatları

Dış cephe mantolama ürünlerinde mutlaka basınç dayanımı da yüksek olmalıdır. Rüzgâr ve iklim şartlarına mukavemet gösterebilmelidir. Bu ürünlerin çok ağır olmamaları gerekmektedir. Zaten binalar metal ve beton sebebiyle yeteri kadar ağırlığa ve baskıya maruz kalmaktadırlar. Bunun üstüne bir de yalıtım ağırlığı eklenirse binanın direnci azalacaktır. Bu ürünlerde sıva tutma konusunda da iyi bir kalite olmalıdır. Aksi takdirde binaya uygulanan yalıtım zaman içinde düşebilmektedir. Tüm bu ürünler çok ucuz fiyatlara yaptırılabilen ancak çok uzun ömürlü olan çözümlerdir.

Bir önceki yazımız olan Poliüretan Malzemeden Gelen Isı Ve Ses Yalıtımıyla Gelen Sessizlik başlıklı makalemizde izocam fiyatları, ondulin fiyatları ve plywood fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları