İzocam Nedir ve Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İzocam Nedir ve Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İzocam özellikle ısı yalıtımı amacıyla kullanılan ve izocam fiyatları çeşitlerine göre farklılık gösteren bir yalıtım malzemesidir. İzocamın hammaddesi özel olarak elde edilen silis kumudur. Silis kumu yüksek derecelerde işlemden geçirilerek eritilmesi ile elyaf haline getirilir. Bu elyafın özel şilte haline getirilmesi ile de izocam malzemesi elde edilmektedir. Yaklaşık olarak bin iki yüz derecelerde işlem görmesi sayesinde ısıya dayanıklı bir madde ortaya çıkmaktadır. Bu sayede hem alev almayan hem de yanmayan bir yalıtım malzemesi elde edilmiş olmaktadır. İzocam ısı geçirgenliği düşük olması sayesinde de ısı yalıtımı için ideal bir üründür.

İzocam Çeşitleri Nelerdir?

folyolu-cam-yunuİzocam fiyatları türlerine ve kalınlıklarına göre değişim göstermektedir. İzocam çeşitleri ise kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Genel olarak izocam şilte şeklinde ve köpük şeklinde üretimleri mevcuttur. Şilte şeklinde olan İzocam ürünleri daha yumuşak olması nedeniyle üzerine yük gelmeyen yerlerde tercih edilmektedir. Köpük şeklinde olan izocam ürünleri ise dış cephe gibi uygulama alanlarında tercih edilmektedir.

İzocam Nerelerde Kullanılmaktadır?

İzocam fiyatları diğer ısı yalıtımı malzemelerine göre daha makuldür. Bu sayede kullanım alanı oldukça geniştir. İzocam’ın en çok tercih edildiği kullanım alanı çatı kaplamaları içerisinde ısı yalıtımı amaçlı kullanımdır. Alev almaması, dayanıklı bir malzeme olması ve ısı yalıtım düzeyinin çok iyi olması sayesinde İzocam çatı kaplamalarında yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Ayrıca hafif olması sayesinde çatıya yük olmaması, taşıma kolaylığı ve kolay şekillendirilmesi sayesinde de kullanıcıların tercihleri artmaktadır. İzocam ürünlerinin bir diğer çeşidi olan köpük şeklindeki ürünler ise ağırlıklı olarak mantolama işlemleri için kullanılmaktadır. Isı yalıtım özelliğinin yüksek olması sayesinde mantolama işlemlerinde yüksek verimlilik sağlamaktadır. Ayrıca çevreye zarar vermeyen yapısı da tercih sebebi olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İzocam Fiyatları Yüz Güldürüyor başlıklı makalemizde izocam fiyatları, izocam taşyünü mantolama fiyatları ve manto taşyünleri satışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları