İzocam Yalıtımda En İyi Çözümdür

İzocam Yalıtımda En İyi Çözümdür

Son yıllarda en çok dile getirilen problemlerin başında enerji sorunu ve dünyada enerji kaynaklarının azalmaya başladığıdır. Her endüstri ve sektör kendi merkezlerinde birtakım çözümler aramaktadırlar. Bunun neticesinde otomotiv sektöründe elektrikli araç üretimi artmıştır. Ancak en çok enerjiye ihtiyaç duyulan yerler ev, iş yeri, otel gibi yaşam alanlarıdır. Buralarda insanlar kışın ısınmak için kalorifer, soba, kombi gibi unsurların kullanırken yazın ise soğutmak için klima ve fan sistemlerini kullanmaktadır.

Binaların ve evlerin iyi bir ısı yalıtımı ile inanılmaz oranda tasarruf yapmak mümkündür. Bu yalıtım için çok farklı çözümler ortaya konmuştur. Çeşitli şekillerde yapılan bu yalıtıma mantolama denmektedir. Nasıl ki manto insanın soğuktan korur bu mantolama ile de binalar soğuktan korunmaktadır. Ancak hiçbiri İzocam katar tutulmamış ve etkili olmamıştır. İlk defa Gebze’de elli yıl önce üretimine başlanan İzocam aslında ismini firmadan alan bir yalıtım malzemesidir. İzocamın hammaddesi camyünüdür. Çok basit ve pratik bir mantık ile evlerin iklimlendirilmesi için kullanılan İzocam fiyatları ile de çok beğenilmektedir.

Camyünü Şilte Kullanım Alanları ve Özellikleri

Evlerde, iş yerlerinde, otellerde, spor komplekslerinde ve daha birçok yaşam alanına kullanılan bu yalıtım çözümü yüksek oranda ısı yalıtım sunmaktadır. Yapısı gereği yanmaz özelliğe de sahip olan İzocam tüm uygunluk belgelerini de taşımaktadır. İzocam ürünleri ile yalıtım bir çeşit levha ile yapılmaktadır. Bu levhalar yalıtım yapılacak binanın dış cephesine uygulanmaktadır. Bu levhalar yüksek güçte İzocam yapıştırma harçları ile binaya tutturulmaktadır. İzocam camyünü fiyatları, kullanılan bu malzemeler ile birlikte de oldukça uygundur.

Camyünü Üretim Süreçleri

Yine İzocam sadece ev ve binalarda değil büyük şirketlerde de kullanılabilmektedir. Büyük mekânların ısıtılması işi çok daha zordur. Bu sebeple bu tip yerlerde mutlaka ısı yalıtımı yaptırmak gerekmektedir. Eğer ısı yalıtımı yaptırılmaz ise çok yüksek oranda ısıtma için enerji harcanacak bu da şirket maliyetlerini çok yüksek oranda artıracaktır. Aynı zamanda fabrika gibi geniş açıklığı olan mekânlarda dış cephe yalıtımı yaptırmak çok önemlidir. İzocam fiyatları tüm bu konfora nazaran çok uygun seviyede kalmaktadır ki bu bulunmaz bir kolaylıktır.

Bir önceki yazımız olan Cam Yünü Nedir ? başlıklı makalemizde camyünü teras levhası, izocam camyünü fiyatları ve izocam çatı şiltesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları