Osb Levha Nasıl Bir Yalıtım Malzemesidir?

Osb Levha Nasıl Bir Yalıtım Malzemesidir?

Yalıtım ve izolasyon sistemleri içinde en çok kullanılan ürünlerden biri haline gelmiş olan osb levha ürünleri özellikle neme karşı olan dayanıklılığı ile sıklıkla tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Aslen yönlendirilmiş yonga levha adını taşıyan bu malzemeler hem kullanım ve montaj kolaylığı hem de estetik bir yapıya sahip olması ile birlikte özellikle çatı ve duvar alanlarında kaplama sistemleri içinde aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Ahşap içeriği sayesinde çivi çakmaya da uygun olan bu malzeme özellikle konutlarda kullanıma en uygun malzemelerdendir.

Osb Levha Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

osb-levha-1

Binalarda kullanılacak olan yalıtım malzemelerinde kişiler hangi malzemenin kullanılacağını belirlerken osb levha da arasında olan pek çok malzeme arasından bir tercih yapma yoluna gidiyor. Bu malzemeler arasında OSB levhalar teknik özellikleri ile farklılık kazanmaktadır. Taşıma ve nakliye işlemleri çok kolay bir şekilde yapılan bu malzemeler aynı zamanda montajı sırasında da büyük bir koruma sağlamaktadır. Yapının zamana ve dış etkenlere karşı korumasını sağlayarak güvenliğini artıran bu malzemeler hafif ve dekoratif olması ile en etkili yalıtım çözümlerinden biri olarak görülmektedir. Bu malzeme taban ve tavan kaplamalarında kullanılmaya da uygundur.

Osb Levha Başka Nerelerde Kullanılıyor?

Üretim aşamasında yapılan değişikliklere bağlı olarak osb levha malzemesi 4 farklı şekilde üretilmeye devam edilmektedir. Kalitesine göre sıralanmış olan bu levhalar çok farklı sektörlerin ihtiyacını karşılamak üzere satışa hazır halde bulunduruluyor. Bunlar arasında yalıtım malzemesi olarak söz konusu levhaların kullanılmasının dışında aynı zamanda ambalaj sanayi içerisinde kutu ve sandık gibi eşyaların üretiminde de kullanılabilmektedir. Ancak ürünün su yalıtımı performansı konusunda son derece başarılı olması en önemli avantajı olarak göze çarpmaktadır.

Bir önceki yazımız olan OSB Levha Nedir? başlıklı makalemizde Osb Levha, Osb Levha fiyatları ve Osb Levha nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları