OSB Levha Nedir?

OSB Levha Nedir?

Yönlendirilmiş Yonga Levha anlamına gelen Osb Levha, diğer bir adıyla da Plaka Levha olarak bilinir. Levhanın neme, rutubete ve ısıya karşı olan dayanıklılığı; onun yapı malzemelerinde kullanılmasına olanak verirken; mobilya sistemlerinde kendisini görürüz. Osb Levha, kökeni bakımından Amerika ve Kanada gibi iki kıta ülkesine tekabül eder; fakat ülkemize olan ziyareti 200’li yılların başında olur. Son yıllarda yapılan bilinçlendirme,  Osb Levha kullanımını büyük oranda artırırken; ülke genelindeki süren inşaat çalışmalarında OSB Levhaları rahatlıkla görebilirsiniz.

OSB Levha Nedir?

Osb Levha Zeytinburnu Fiyatları

OSB Levhalar, yüksek yük taşıma kabiliyetlerinden dolayı ağır yüklerin altında rahatlıkla taşıyıcı görev üstlenebilir; ayrıca ortam şartlarına bağlı olarak farklı boyutlarda kullanılan levhaları da işinize yarar şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz. İnşaat sektöründe yer alan ürün, isteğe bağlı olarak dekoratif amaçla dahi kullanılabilir; bu da onu ahşap malzeme sektörünün en tanıdık ürünleri arasında birinci sıraya yerleştirir. OSB Levhalar, muadillerine oranla daha ucuz oldukları için kullanım kolaylığı da sağlar; hatta bu duruma hızlı montaj işlemini de ekleyebiliriz. Dolayısıyla tüm bu artılarıyla beraber OSB Levhaların sıkça tercih edildiğini söyleyerek, onun kullanım alanların inceleyebiliriz.

Osb Levha Üretim Teknikle ve Ölçüleri

OSB Levhalar, daha çok yapı sektöründe yer alırken; yapıların emniyete alınmasında dahi işe yarar; hatta ara bölme duvarlarında doğrudan bölme işlemi için uygulanır. Yapı sektöründe yer alan diğer alanlarda, örneğin zemin büyültmede, OSB Levhaları görebiliriz; zira zeminlere yerleştirilen levha, zeminin yükselmesini sağlayarak ağırlığı dağıtmadan korur. Aynı şekilde çatı kaplama, alanları adına da OSB Levhaları değerlendirebilmek mümkün; aslında yapılacak işlemlerin geneli ağırlığı belirli noktalar içerisinde yaymak olarak anlatılabilir. Sonuçta sistemin teknik özellikleri buna müsaade ettiğinden dolayı rahatlıkla kullanılır. Görüntüsüyle şık, özellikleriyle kullanışlı olan ürün; düşük mali etiketiyle geniş bir kullanıcı ağına hitap eder.

Osb Levha Kronospan ve Egger

Levha montajından önce bölge için yapılacak keşif, oluşturulacak çalışmada belirleyici olurken; kimlerle hangi şartlar altında ortak çalışma yürüteceğinize dikkat etmeli; güvenilir firmalar ile çalışma düsturundan taviz vermemelisiniz. Bu durumun aksinde yaşanacak hadiseler, hem oluşturulacak yapıyı riske atar hem de boş yere para harcamanıza neden olur.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları