Sandviç Panel Ağırlığı

Sandviç Panel Ağırlığı

Yaşadığımız binaların su, ısı ve ses yalıtımını sağlayan sandviç panellerin kullanım alanları oldukça fazladır. Çünkü binaya her bakımdan destek sağlar. Sandviç paneller dayanıklı, sağlam ve estetik görünüme sahiptir. Cephe ve çatı kaplama malzemesidir. Eski modeller olan çatı kalıbı ve kiremitlerden daha etkili bir koruma sistemi sunar. Uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir.

İki kat boyalı galvaniz sac ya da alüminyum levhanın ara kısmına belirli kalınlık ve yoğunlukta poliüretan eklenmesiyle sandviç paneller üretilir. Birçok yüzey için üretilmiş farklı çeşitler de paneller vardır. Cephe ya da çatı kaplama malzemesi olarak tercih edilebilir. Sandviç panel ağırlığı da düşük ve kullanışlı bir üründür.

Sandviç Panelin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Sandviç panel ses, ısı ve sus yalıtımı sağlayan bir malzemedir. Yapılara monte edildiği zaman sıva ya da boyaya gerek kalmaz. Sağladığı birçok avantaj vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Hızlı monte edilir. Montajı kolaydır.
  • Yüksek dayanım özelliklerine sahiptir.
  • Kaliteli bir üründür. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.
  • Yüksek miktarda ısı, ses ve su yalıtımı sağlar.
  • Kolayca temizlenir.
  • Bakteri üretmez. Böylece çürümez.
  • Ne kadar süre geçse de estetik görüntüsünü korur. Eski görünmez.

Sandviç paneller mevcut özellikleri sayesinde oldukça tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca sandviç panel ağırlığı da fazla olmadığından kolaylıkla montaj edilebilme imkanı sunar.

Sandviç Panel Fiyatları

Sandviç paneller istenilen kalınlık ve boylarda üretilen malzemelerdir. Böylece uzun yıllar boyunca verimli olarak kullanılabilirler. Günümüzde sandviç panel modelleri için farklı renk seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Mimari tasarımı da harikulade düzeydedir. Ayrıca mevcut özelliklerinin kaliteli olması sayesinde de tercih edilen bir üründür. Sandviç panel ağırlığı da fazla değildir. Hafif olması sayesinde kolayca monte edilir. Fiyatları da ürünün kalitesine bağlı olarak değişiklikler gösterir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Fiyatları Nasıl Belirlenir? başlıklı makalemizde kombi panel fiyatları, membranli tekiz panel ve pvc membranlı panel hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları