Sandviç Panel Cephe Kaplama Detayları

Sandviç Panel Cephe Kaplama Detayları

Sandviç panel ürünleri üstün teknoloji ve kaliteli işçilik ile üretilen ürünler arasında yerini almış ürünlerdir. Cephe kaplamalarında iyi bir performansa sahip olan bu ürünler hakkında inşaat sektörleri vb. firmaların bilmesi gereken ayrıntılar da bulunmaktadır. Sandviç panel cephe kaplama detayları bu noktada büyük önem taşımaktadır. İlk olarak bu panellerin taşınma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu paneller uzunlamasına imal edilen ürünler olduklarından dolayı taşıması yapılırken mutlaka bu uzunluğa göre bir araç seçmek gerekir. Panellerin bu araçlardan indirilmesinde, kaldırılmasında vb. işlemlerin mutlaka nazik davranılmalı ve uygun araç gereçler kullanılmalıdır. 20 cm. genişliğinde yassa halatlar ve takozlar bu noktada iş göreceklerdir.

Sandviç Panel Cephe Kaplama Detayları Nelerdir?

Cephe kaplamalarında en iyi yalıtım sağlayan araçlardan olan sandviç paneller cephe kaplama detayları de mutlaka uygulama yapılacak kişiler tarafından bilinmelidir. Hem ısı, hem su hem de ses yalıtımında üstün bir performansa sahip olan bu ürünler montaj yapılırken rüzgârı terse almak gerekir. Hava sıcaklığı da bu konuda önemli bir detay olup, termal gerilimin azalması için sıcaklığın gün ortalamasını 10 derece kadar üstünde olması gerekir. Bu inceliklerin bilinmesi hem panellerin performansını arttıracak hem de daha kısa sürede daha kaliteli montajların yapılmasını sağlayacaktır.

Sandviç Panel Cephe Kaplama Detayları Önemli Noktalar

Her işte olduğu gibi sandviç panel cephe kaplama detayları arasında kullanılan araç gereçlerin panellere uygun olması gerekir. Kullanılan vidaların panelin özelliklerini bozmaması ve kalınlığına göre seçilmesi büyük önem arz eder. Sandviç panellerin özellikleri olan ısı, ses ve su yalıtımın sağlayan panellerin korunması son derece önemlidir. Bu detaylara dikkat eden montaj yapan ekibin başarısız olması mümkün değildir. Montaj işleminin mümkün olduğu kadar kısa sürede gerçekleştirilmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Ağırlığı başlıklı makalemizde Sandviç Panel Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları