Sandviç Panel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sandviç Panel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

izocam_sac_02

Yapılarda ciddi bir yalıtım başarısı sağlanması için sandviç panel fiyatları farklı şekillerde hesaplanmaktadır. Yapılarda ısı, ses ve nem yalıtımı yapılmasında kullanılan en önemli malzemelerden birisi sandviç panellerdir. Sandviç paneller piyasada pek çok yapı müteahhidi tarafından yalıtım malzemesi olarak tercih edilmektedir. İki taraflı galvaniz sac içine enjekte edilen yalıtım malzemesi ile üretilen ve her iki yüzü boyalı olan paneller piyasada satılmaktadır. Özellikle çatı yalıtımında büyük başarılar sağlayan bu malzemeler içlerinde kullanılan yalıtım malzemesine ve kullanılan malzeme kalitesine göre farklı fiyatlarda olabilmektedir.

Sandviç Panel Fiyatları Nelerden Etkilenir?

Yapı sektöründe yalıtım masrafları hesap edilirken sandviç panel fiyatları mutlaka bütçeye katılmalıdır. Özellikle çatı yalıtımında büyük başarı sağlayan sandviç paneller gelişen üretim teknolojileri ile daha da kaliteli üretilerek daha etkili sonuçlar doğurmaktadırlar. Gelişen teknolojilerin üretimde kullanılması sayesinde sandviç panel üretimlerinde de maliyetlerde düşüşler yaşanmıştır. Bu sayede yapı malzemelerinin fiyatları daha uygun olmuştur ve sandviç panel malzemeleri de daha uygun fiyatlar ile temin edilmeye başlanmıştır. Sürekli yenilenen bir malzeme olarak sandviç panel genel olarak taşyünü malzemesi kullanılmasıyla üretilen bir yapı malzemesi olup bu malzeme sandviç panele daha yüksek bir sağlamlık ve dayanıklılık katmaktadır.

Sandviç Panel Fiyatları Çok Yüksek midir?

Çoğu zaman yapı müteahhitleri tarafından sandviç panel fiyatları çok yüksek olarak görülebilir. Lakin yalıtımlarda üstün başarı sağlayan bu malzemenin katkıları yanında fiyatı yüksek görülmemelidir. İnternet üzerinde yapılan araştırmalarda birçok firmanın internet sitelerinde yayınladıkları fiyatlar gayet uygun olmaktadır. Bu malzemenin fiyatını etkileyen önemli bir etken malzemenin içeriği olduğundan dolayı sadece sandviç panel olarak düşünülmemeli, taşyünü ve galvaniz sac fiyatları da hesap edilmelidir. İyi bir araştırma yapılarak kaliteli firmalardan alım yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel İle Yapılarda Üst Düzey Yalıtım başlıklı makalemizde çatılarda panel uygulaması, izocam tekiz sandviç panel ve renkli sandviç paneller hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları