Sandviç Panel İle Yapılarda Üst Düzey Yalıtım

Sandviç Panel İle Yapılarda Üst Düzey Yalıtım

sandvic-panel-kesit-760x450

Yapılarda üst düzey bir yalıtım elde etmek için kullanılabilecek yapı malzemelerinden biriside sandviç panel olmaktadır. Bu malzemeler yapıların çatılarında ve diğer alanlarında başarılı bir yalıtım sağlanması için tercih edilebilir. Bu malzemeler özellikle içlerinde bulunan dolgu malzemeleri sayesinde yalıtımda oldukça iyi sonuçlar sağlamaktadır. Bu paneller günümüzde yapılarda çok sık kullanılır hale gelmiştir. Bu panellerin en önemli özellikleri iki panel arasında bulunan dolgu malzemesidir. Bu dolgu malzemesi

Sandviç Panel Kullanım Alanları Nelerdir?

İnşaatlarda yalıtım alanında en sık kullanılan yapı malzemelerinden biri olan sandviç panel genel olarak yapıların çatı kısımlarında tercih edilmektedir. Bazı yapılarda duvar kaplamalarında veya ara duvar paneli olarak da kullanılabilmektedir. Bu malzemeler üretilirken bazen düz bir yapıda üretilirken bazen de silindirik bir yapıda üretilmektedirler. Özellikle farklı renklerde üretilmeleri sayesinde duvar yalıtımlarında veya duvar örme işlemlerinde kullanıldıklarında güzel bir görüntü oluşturma imkanı da sağlıyorlar. Panellerin arasında camyünü veya taşyünü kullanılabilmektedir.  Buna göre yapılarda kullanım alanları değişmektedir. Çatı ve duvar malzemesi olarak kullanıldıklarında özellikle sadece ısı yalıtımı değil ses ve nem yalıtımında da başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Ayrıca yük taşıma kapasitesi olan bu malzemeler dayanıklı olmaktadır.

Sandviç Panel Fiyatları Nelerden Etkilenmektedir?

Yapılarda ısı ve ses yalıtımları nedeni ile sandviç panel malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kullanılmasında çatı veya duvar gibi hangi alanda kullanılacağı fiyatlarına etki etmektedir. Çünkü kullanıldıkları alana göre panel cinsi seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak alanın büyüklüğüne göre kullanılması gereken malzeme miktarı da değişeceğinden fiyatlarda bu durumda belirleyici olmaktadır. Sorunsuz bir yalıtım sağlanması için kaliteli malzeme kullanılması gerekecektir. Bu durumda panel için ödenecek fiyatların değişmesine etki edecektir.

Bir önceki yazımız olan Yalıtım Amaçlı Kullanılan Sandviç Panel Üretimleri başlıklı makalemizde 3 hadveli çatı panel, çatı panelde fiyatlar ve sandviç panel üretim teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları