Sandviç Panel Modelleri

Sandviç Panel Modelleri

İnşaat sektöründe yaşanan yenilikler ve devamlı olarak sürdürülen araştırmalar neticesinde inşaat teknolojileri ve kullanılan malzemeler de değişkenlik göstermektedir. Bu noktada özellikle ısı ve ses dahil olmak üzere izolasyon sistemleri ve mantolama gibi birçok ihtiyaç da inşaat teknolojilerinin gelişmesinde önemli yer tutmaktadır. İnşaat malzemelerinin ve alışkanlıklarının teknolojiyle buluşması, izolasyon konusunda da gelişmelerin yaşanmasını beraberinde getirmiştir. Özellikle fonksiyonel çözümler sunarak, farklı materyalden üretilen paneller göz önünde bulundurulduğunda çatı ve cephe kaplamalarında kalitenin ve estetik görünümün kazandırılmasını sağlamaktadır. Sandviç panel modelleri enjeksiyon yöntemi ile üretilmektedir demek mümkündür. Öte yandan estetik görünümü ile de dikkat çeken sandviç paneller, yüzey kaplaması seçenekleri arasında öne çıkan modellerden olmaktadır.

sandvic-poluretan-cati-panel

 

Sandviç Panel Modelleri ve Kaplamalar

Sandviç panel modelleri alüminyum veya saç kaplama olarak imal edilmektedir. Boyalı saç yüzeylerde farklı renk alternatifleri ile çeşitlilik sunmaktadır.  Bu panellerin kullanılmasında en önemli avantaj ise hızlı montaj olanağı sunmasıdır. Kolaylıkla montajı yapılan bu paneller, yük taşıma potansiyelinin yüksek olması, korozyon direnci ve estetik görünümleri ile bir dizi örnek çalışma prensibini gerçekleştirmektedir. Sandviç panel seçiminin yapılmasında farklı renk ve uyum alternatifleri ile çeşitlilik sunmaktadır. Üstün ses ve ısı izolasyon çözümleri sunan kaliteli ve dayanıklı olan bu sistemler, şıklık ve estetiği aynı anda sunmaktadır.

Sandviç Panel Modelleri Yapı Özellikleri

Sandviç panel modelleri tüm bu özelliklerinin yanı sıra kolay monte edilmesi sayesinde tercih edilmektedir. Öte yandan üstün ısı yalıtımı kalitesi kış mevsimlerinde ekonomik olarak tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ses yalıtımı da yine aynı şekilde gürültüyü dışarıda bırakarak, bağımsız ve gürültüden uzak olan bir ortam elde etmenize yardımcı olmaktadır. Oturduğunuz yapının özelliklerine göre farklı tip panel çeşitlerini değerlendirmeniz önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Demir Profil Çeşitleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde boyalı kare kutu profil ve profil fiyatları boyalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları