Su Yalıtım Malzemeleri Ne Derece Etkilidir?

Su Yalıtım Malzemeleri Ne Derece Etkilidir?

Su insanlar için bir yaşam kaynadığıdır ancak makineler ve binalar için ise büyük bir sorundur. Çünkü içinde bulundurduğu nem oranı ile ve akışkan yapısı sebebiyle oldukça yıpratıcı bir yapıdadır. Birçok yapı firması su ile mücadele etmek için birbirinden farklı metotlar ve malzemeler kullanmaktadırlar. Özellikle binaların duvarlarında meydana gelen su sızıntıları hiç de istenmeyen bir durumdur ve müdahale edilmez ise binanın ömrünü kısaltabildiği gibi insan sağlığı için de çok zararlı durumlar ortaya çıkartabilir.

Onduline Su Yalıtım Malzemeleri

1Bu tip sorunlarla baş edebilmenin yolu su yalıtım malzemeleri kullanmaktır. Bu sebep ile üretilen birçok su yalıtım ürünü vardır. Bunlar birkaç kategoride toplanabilmektedir. Bitüm tabanlı olan su yalıtım ürünleri, polimer ve kauçuk esaslı ürünlerdir. Duvarlara uygulanan bu ürünler ciddi anlamda su konusunda yalıtım sağlar. Daha etkili bir ürün grubu da poliüretan esaslı ürünlerdir. Bunlar da UV dayanıklı ürünlerdir ve uzun bir kullanım ömrü vardır. Bunlara ek olarak kullanılan su yalıtım ürünleri grubunda bulunana elastromerik reçineler de çok etkilidir. İnşaatların vazgeçilmez ürünü olana çimentolardan da neme ve suya dayanıklı ürünler vardır. Bu çimenton ürünler her türlü sulu yüzeyde kullanılabilmektedir.

Membran Su Yalıtım Fiyatları

Su yalıtım malzemeleri sadece bunlarda ibaret değildir. Daha etkili ve kalıcı çözümler de bulunmaktadır. Bu ürünlerde mantık tıpkı dış cephe kaplamada olduğu gibidir. Dış cephe kaplamada amaç binaya soğuğun girişini engellemektir. Bu sebep ile duvar ve soğuk hava arasına bir bariyer veya tampon konur.  Bu sayede soğuk hava duvara temas edemez ve ısı kaybının önüne geçilmiş olur. Su yalıtımı konusunda da aynı mantıkla icat edilmiş çözümler vardır. Sağlıklı ve dayanıklı bir su bariyeri olan membran çok iyi bir su yalıtım ürünüdür.

Bituline prima olarak sunulan ürün, ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Plastromerik bir üründür. Diğer bir serisi ise extra serisi membran üründür. Bunlarda karayolları dâhil birçok alanda kullanılır. Bituline Antiracine ise bitki köklerinden imal edilen natürel bir su yalıtım malzemeleri grubunda bulanan sağlıklı bir üründür.

Bir önceki yazımız olan Silis Kumunun Eritilerek Reçineden Üretilen Doğal Isı Yalıtımı başlıklı makalemizde çatı kaplama malzemeleri, çatı malzemeleri ve su yalıtım malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları