Taş Yünü Hakkında Bilgiler

Taş Yünü Hakkında Bilgiler

Türkiye, inşaat sektörleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Farklı bina yapıları ile birlikte aynı zamanda binaların içyapılarının düzenlenmesi de inşaat sektörünün kapsadığı alanlar içerisinde yer almaktadır. Binaların yapımının ardından farklı işlemlerin gerektirdiği durumlarda da inşaat malzemelerine ihtiyaç duyulmakta ve ihtiyaca göre değişmekte, şekillenmektedir.

İzocam Taşyünü Fiyatları ve Satışı

tasyunu3

İzocam adıyla gündeme gelmiş olan taşyünü fiyatları  , doğada bulunan organik kayaçlardan elde edildiği için doğal ürünler arasında yer almaktadır. Volkanik kayaçların çok yüksek derecelerde eritilmesi sonucunda elyaf haline getirilen bir yalıtım malzemesi olan taş yünü, çatılar başta olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. İnorganik bir yapısı olduğu için çürüme ve küflenmelere karşı direnci, sıkça tercih edilen dayanıklı bir yalıtım malzemesidir. Taşyünü, su itici yapısına sahip olduğu için nem barındırmaz, bu yüzden farklı iklim tiplerinin hâkim olduğu alanlarda da tercih edilmektedir. Örneğin çok yağışlı bölgelerde de tercih edilebilmektedir. Nem ve rutubet sorunu taş yünü malzemesinin kullanılması sayesinde sorun olmaktan çıkacak ve aşılmaz bir probleme dönüşmeyecektir.

Taşyünü Üretim ve Paketleme Süreci

Taşyünü, son yıllarda seracılık ve organik tarım faaliyetlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Nem tutmaya karşı direnci, bu malzemenin binalar dışında farklı alanlarda da kullanılmasına destek olmaktadır. Topraksız tarımın vazgeçilmez unsuru haline gelmeye başladığı için kullanım alanlarını arttıran taş yünü, yeni imkânların doğmasına yardımcı olmaktadır. İklim şartlarının engellenemez olumsuzluklarını önlemek adına ortaya çıkmış olan taş yünü, seracılığın gelişimine destek olmaktadır. Bununla birlikte evlerin nem ve rutubet sorunlarının da kökten çözümü için yeni bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. İnşaat sektörünün giderek değişim ve gelişim göstermesi sayesinde ülkemiz ekonomisinde de büyük gelişmeler meydana gelmektedir. Nitekim bu gelişme yalnızca inşaat sektörünü değil farklı pek çok alanı da etkilemektedir.

Bir önceki yazımız olan Taş Yünü ve Özellikleri başlıklı makalemizde taş yünü, taş yünü fiyatları ve taş yünü özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları