Taş Yünü Malzemelerin Kullanım Alanları ve Özellikleri

Taş Yünü Malzemelerin Kullanım Alanları ve Özellikleri

Yapılarda inşaat ve yalıtım konusunda kullanılan Taş Yünü malzemeleri özellikle cephelerde ve çatılarda yalıtımın sağlanması amacı ile çok fazla tercih edilmektedir. İçeriği ve yapısı itibari ile yalıtım konusunda ciddi bir performans sergileyecek olan bu ürün kullanım konusunda bir başarı sağlayabilmektedir. Isı yalıtımı başta olmak üzere ses ve su yalıtımlarında da başarı sağlayabilmektedir. Bu sebeple de cephelerdeki ısı yalıtımı kullanımı yanında çatılarda da kaplama malzemesi olarak çok fazla tercih edilmektedir.

Taş Yünü Malzemelerin Yapısı

tasyunu-sandvic-panel-cati

Yalıtım performansı konusunda ilgi gören Taşyünü fiyatları malzemeleri konusunda kullanımlarda ilgi görecek en önemli avantajları ısı yalıtımındaki performansı olmaktadır. Özel kayaçların ergitilmesi ile üretilen bu malzemeler dayanıklı ve esnek yapıda olmaktadır. Bu yapısı ve sağladığı performans nedeni ile tercih edilmekte olan bu ürün yapılardaki yalıtım konusunda ilk akla gelen ve tercih edilen ürün olmaktadır. Isı yalıtımında ciddi oranda bir başarı sağlaması inşaat sürecinde cephelerde kaplama malzemesi olarak kullanılması yanında, sonradan yapılan mantolama işlemlerinde de bu malzemeler tercih edilmektedir. Yapılardaki yalıtım konusunda çatılarda da bu malzemelerin kullanılması mümkün olmakta ve üst kaplama malzemelerinin alt kısımlarında bu malzemeler çok tercih edilmektedir.

Yapılarda Taş Yünü Malzeme Kullanımı ve Maliyetleri

Birçok çeşidi bulunan Taş Yünü malzemeler farklı alanlarda kullanımlara uygun olması için özel olarak üretilmektedir. Bu üretimlerde yapısal veya teknik özelliklerden farklı olarak form ve ölçülerinde farklılıklar bulunabilmektedir. Bunlarda kullanım alanında en yüksek performansın alınması ve uygulamada kolaylık sağlanması amacı ile yapılmaktadır. Malzemedeki bu değişiklikler de fiyatlama konusunda farklılaşmaya neden olmaktadır. Farklı boyutlar ve yapılarda üretilen bu malzemede fiyatlarda buna göre değişmekte ve kullanım alanına ve amacına göre belirlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Taş Yünü Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde taş yünü, taş yünü fiyatları ve taş yünü özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları