Taş Yünü ve Özellikleri

Taş Yünü ve Özellikleri

Volkanik kayaçlardan elde edilen diyabaz, dolomit ve bazalt gibi inorganik taşların 1500-1600 °C sıcaklıklarında eritilerek elyaf haline gelmesiyle oluşan malzemelere taş yünü denilmektedir. taş yünüYaklaşık  %97 oranında elyaf içeren bu madde doğal bir üründür. Yangına karşı oldukça dayanıklıdır. Ses ve ısı yalıtımlarında fazlasıyla tercihe edilir.

Taşyünü Levhaların Satış Kanalları

Taşyünü Fiyatları oldukça fazla olumlu yanı olması nedeniyle tercih edilen bir üründür. İnorganik bir yapısı olması nedeniyle çürümeye uğramaz. Bakteri ve mikroorganizmalar burada üreyemezler. Hammaddesi doğal olduğu için çevre dostudur. Herhangi bir olumsuz durum teşkil etmez. Doymuş bir yapıya sahip olması nedeniyle de su iticidir. Buhar geçirgenliği sayesinde de nemi barındırmaz. Ayrıca CO ve CO2 salınımın azalmasını sağlar. Ekolojik olaylara olumlu yönden etki eder. Binalara yazın oldukça fayda sağlar. Enerji miktarını önemli ölçü de azaltır. En önemli özelliği de yangına karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Uzun ömürlüdür. Son olarak da gürültü ve sese karşı mükemmel bir yalıtıma sahiptir. Yani kısacası oldukça fazla yararı olan bu malzemenin kullanımı binalar için büyük faydalar sağlayacaktır.

Taşyünü Fiyatları

Taş yününün oldukça çok kullanım alanları bulunmaktadır. Asma tavan çözümlerinde, çatı aralarında, üzerine yük konmayan yatay uygulamalarda, düz ve eğimli çatılarda, binaların zeminlerinde, evlerde ve sanayilerde kullanılan borularda, prefabrik konutların boruların da, her türlü ara bölme levhaların da, klima kanalların da ve bunlara benzer birçok yer de bu ürüne rastlamak mümkündür.

Taşyünü Tedarik ve Toptan Satış

Taş yünü ekonomik olarak faydalı olmasından başlayarak diğer tüm olumlu yönlerine kadar gözde bir ürün olmuştur. Hammaddesinin doğal olması ve faydalı olması nedeniyle de insanlar tarafından tercih edilen bir ürün olmuştur. Kişi kalite arıyorsa doğru bir firma yardımıyla buna ulaşır.

Bir önceki yazımız olan Taş Yünü Nedir? başlıklı makalemizde taş yünü fiyatları, taş yünü modelleri ve taş yünü ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları