Yapılara Estetik Katan Ondulin Fiyatları

Yapılara Estetik Katan Ondulin Fiyatları

Yapılarda yalıtım ve kaplama gibi işlemler için maliyet hesapları yapılırken ondulin fiyatları toplam hesaba katılmalıdır. Ondulin; bir yapı malzemesi olarak çatılarda sıkça kullanılmaktadır. Çatıların ısı yalıtımlarında çok iyi sonuçlar vermektedir. Çatı yalıtımının sıhhatli olması yapının lehine bir durumdur. Aynı zamanda ondulin çatılarda yağmur, kar, nem, rüzgar gibi doğal etmenlere karşı yüksek dayanıklılık sergiler. Ondulin içerisinde elyaf katkısı bulunmakla beraber reçineli bir yapıya da sahiptir. Bu neden ile geçirgenlik konusunda da taviz vermeyen bir yapı malzemesidir. Sadece çatı kaplama malzemesi olarak üretilmektedir. Çatılarda kullanıldığı takdirde kaliteli sonuçlar vermektedir. Çatılarda kullanılması sonucunda estetik ve renkli bir görüntü oluştururken fiyat konusunda da avantaj sağlamaktadır.

Seçilen Malzeme Kalitesine Göre Ondulin Fiyatları

polyester-onduline-555x450Yapı inşaatlarında çatı kaplamasında yapılan işlemlerde ondulin fiyatları farklılık göstermektedir. Zira ondulin ile kaplanmış bir çatıda ısı ve su yalıtımında sorun yaşanması ihtimali çok düşüktür. Ondulin her türlü hava koşuluna karşı mukavemetli bir malzemedir. Aynı zamanda ondulin kaplamalar çatılarda küflenme ve koku gibi durumlara karşı havalandırma imkanı sayesinde önlem sağlamış olurlar. Yapılarda çatı kaplaması için seçilen ondulin malzemesinin kalitesine göre ve miktarına göre maliyetler değişmektedir. Ama bu malzemede fiyatların uygun olması da malzemenin kullanılması ve estetik bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Hafif bir malzeme olması dolayısı ile kaplama işleminde de kolaylık sağlamaktadır.

Faydası Çok Ama Ondulin Fiyatları Düşük

Hem kullanışlı hem de uzun ömürlü bir malzeme olması nedeni ile ondulin fiyatları faydalarına göre çok makuldür. Yapılarda istenilen düzeyde çatı yalıtımının gerçekleştirilmesinde üstün faydalar sağlamaktadır. Ondulin çevreci, hızlı uygulanabilen, hafif, su geçirmez ve dayanıklı bir yapı malzemesi olarak gayet avantajlı bir üründür.

Bir önceki yazımız olan Çatıların Yekpare Ve Canlı Renkli Dostlarına Projelerinizde Yer Açın başlıklı makalemizde onduline kırmızı hr levha, onduline mahya ve onduline türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları