Yapılarda Dış Cephe Mantolama İşlemleri

Yapılarda Dış Cephe Mantolama İşlemleri

Yapılarda yalıtımın daha fazla olması için dış cephe mantolama işlemleri uygulanmaktadır. Bu işlemler ile yapılardaki yalıtım performansı oldukça yüksek seviyelere çıkartılabilmektedir. Cephelerin ısı yalıtımı ve ses yalıtımı ile su yalıtımı konusunda daha fazla performans sergilemesi için bu yalıtım işlemleri uygulanabilmektedir. Yapılacak olan bu yalıtım işlemleri konusunda birçok farklı malzemenin kullanılması mümkündür. Bu malzemeler yalıtım konusundaki performansa göre ve maliyetlere göre tercih edilebilmektedir. Farklı malzemeler ile ısı ve ses yalıtımı ile su yalıtımı konusunda en yüksek seviyede bir performans elde edilebilmektedir.

Dış Cephe Mantolama İşleminde Kullanılan Malzemeler

kucukdeveci-04

Yapıların dış cephelerine uygulanacak olan yalıtım konusunda dış cephe mantolama işlemleri için ısı ve ses ile su yalıtımı konusunda farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Genel olarak ısı yalıtımı sağlayacak malzemeler ses yalıtımı konusunda da başarılı olabilmektedir. Ancak bu malzemelerin büyük çoğunluğunda su yalıtımı özelliği bulunmamaktadır. Hem bu malzemelerin sudan korunması hem de yapı için su yalıtımı sağlanması konusunda en dış kızım için bunu sağlayacak malzemeler ile kaplama yapılabilmektedir. Bu durumda yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlayacak taşyünü, camyünü ve diğer farklı malzemeler uygulanabilmektedir. Bunlardan sonrada üzerine kaplama yapılabilmektedir.

Dış Cephe Mantolama İşlemi Maliyetleri

Yapılacak olan dış cephe mantolama işlemleri konusunda maliyetler tamamen kullanılan malzemeler ve uygulama yapılacak alanın büyüklüğü ile alakalı olmaktadır. Malzemelerin fiyatları yanında uygulamayı yapacak olan işçilerin maliyeti da ayrıca eklenmelidir. Bu şekilde yapılar için yalıtım konusunda istenilen performansa ulaşılması konusunda farklı malzemelerin tercih edilmesi maliyetleri de etkilemektedir. Bu durumda yalıtım için ayarlanan bütçeye uygun olan malzemelerin tercih edilmesi ile de yalıtımın ve mantolama işleminin yapılması mümkün olabilmektedir. Tüm bunlar için farklı malzemeler arasında bir tercih yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Binalarda Konfor ve Tasarrufu Arttırma Adına Dış Cephe Mantolama başlıklı makalemizde dış cephe mantolama ve Dış cephe mantolama fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demir Profil Fiyatları Camyünü Boyalı Profil Taşyünü Fiyatları Betopan Fiyatları Boardex Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları